ŘÍDIT AUTO NESMÍ, ALE ŽIVOT NÁM ŘÍDÍ !!

1. 6. slavíme Mezinárodní den dětí – NEZAPOMEŇTE OSLOVIT A OSLAVIT I TO VE VAŠEM NITRU – vaše vnitřní dítě 

Řídit auto nesmí, ale život nám řídí!!

1. června všichni oslavujeme naše děti – ale co to nejdůležitější dítě v našem životě? 

Někdo ani neví, že ho má. Proč? Protože není vidět. Je totiž ukryté, v našem nitru – v našem vnitřním světě. Je to naše vnitřní dítě. 

Proč je pro nás nějaké „vnitřní“ dítě tak důležité?

Protože skrývá mnoho tajemství, která nám ovlivňují náš život – a to každý den v našem životě. Každé rozhodnutí je jím ovlivněno. Řídí naše podvědomé a nevědomé programy – ty programy, které vznikly, když jsme byli menší a ještě menší … a nejmenší. Když se nám stalo něco, co jsme už níkdy nechtěli znovu zažít. A tak jsme si už jako mrňata vytvořili programy. Takové programy, které zajistí, že už nám nikdy nikdo neublíží. Ale neuvědomujeme si, že si tím zaděláváme na životní problémy a smutky…  

"My ale našim dětem neubližujeme, máme je přece rádi! ... Mají všechno, co potřebují a chtějí."

 Věřím vám. Jenže – malé děti vnímají všechno jinak. Mají jiné priority. A vnímají spoustu věcí větší, než jsou. 

  Ve své praxi jsem se potkala s různými vnitřními bolestmi, o kterých si jako dospělí myslíme, že nic neznamenají. A přitom se pak celý život snažíme třeba zalíbit ostatním, i když v tom nejsme autentičtí. 

Nebo máme potřebu být pořád obklopeni lidmi, přestože se vnitřně můžeme cítit osamoceni. Nebo jsme radši předem odmítaví nebo direktivní a nebo … vždyť víte, prostě nejsme sami sebou. Myslíme si, že to pro nás není bezpečné.

U klientky jsme třeba zjistili, že když byla malé miminko, dlouho zůstávala sama v pokoji, kde bylo šero. Nikoho se nedovolala, protože rodiče pracovali dlouho venku – v zemědělství je pořád co dělat. A z postýlky se sama dostat nemohla. V dospělosti se pak cítila hodně opomíjená a obklopovala se lidmi, kteří ji v jejím osamocení jen utvrzovali. Kdo udělal chybu a kde? Vlastně nikdo. Jsou to zkušenosti, které tu na Zemi sbíráme a snažíme se dalšími a dalšími životy tyto malé vnitřní děti objevit a uzdravit. Je skvělé, že přišla doba, kdy tento vnitřní svět jde uzdravit během jednoho života, vlastně během několika sezení (a někdy stačí i málo). 

 A to není všechno! Drží v rukách vyjímečný dar – velký poklad!!! A drží ho pro nás. Co je v něm ukryto? Jó, pro každého poklad největší… A ten objevíme, když se do tohoto vnitřního světa ponoříme, z hloubky přivedeme tyto zraněné děti a dáme jim přesně to, co potřebují. Lásku, pozornost, objetí a pochopení. A k tomu je vhodné mít průvodce, který se v tomto světě vyzná a je s námi přítomen v okamžiku setkání. A pak je to velmi snadné, nádherné a velmi často i dojemné.

 A mění to naše nahlížení na sebe i na náš svět. 

Řeší to spoustu vztahů s okolím – najednou rozumíte tomu, proč si vybíráte podobné partnery (většinou nefunkční) – proč? Protože v nich hledáme přesně to, co nám v hloubi našeho nitra chybí – přesně to, co drží naše vnitřní děti a čekají, až si na ně vzpomeneme, přijdeme za nimi a konečně je budeme moct obejmout a uzdravit.

hands, child's hand, hold

Co můžeme udělat pro sebe už dnes? Pojďte si hrát!!!

      Když je ten den dětí, pojďme si spolu vyzkoušet jedno malé cvičení  – takovou pomůcku:

  •  Zahrajeme si hru: Zavřete si oči a vzpomeňte si sami na sebe, když jste byli malí – jak jste vypadali, jak jste se cítili, co jste rádi dělali, co jste uměli a v čem jste byli vyjímeční. Nikam nechvátejte, užívejte si, jak se vám vzpomínky vynořují…
  • Vnímejte barvy – jaké barvy převládají? Jaké slyšíte zvuky? Jakou vůni cítíte? Vžijte se do toho malého dítěte, kterým jste ještě nedávno byli..
  • A teď, když „vidíte“ nebo vnímáte toto malé dítě, zeptejte se ho (v duchu) – „Ahoj, přišel jsem za tebou. Můžu pro tebe něco udělat?“ – a čekejte … během okamžiku vám znovu v duchu přijde odpověď – buď to bude obraz nebo pocit nebo něco jako myšlenka… Po čem vy – vaše dítě touží nejvíc?  
  •  A pak si představujte, jak svému dítěti plníte sen. Přesně to, co od vás chce, tak, jak to chce on/ona. A sledujte pak, jak se cítíte – jak se cítí vaše vnitřní dítě a jak se cítí vaše fyzické tělo… Co se změnilo?
beach, family, fun

Pamatujte si ho!!!

 Nezapomeňte na něj – bylo, je a bude tam pořád. Můžete ho oslovovat jménem, můžete mu říkat jen „moje vnitřní dítě“ nebo jakkoliv … A každý den se na okamžik zastavte, zavřete si oči (alespoň ze začátku) a přivolejte ho. A zeptejte se ho, jak se cítí. Usmějte se na něj a pokud to zvládnete, obejměte ho. 

Je to vaše dítě. A potřebuje lásku a pozornost, stejně jako všechny děti v naší fyzické realitě.

 

Já i mé spokojené vnitřní dítě (taky ne vždycky, taky s ní mluvím) vám z hloubi mého nitra přejeme, ať jste v životě radostní, šťastní a spokojení. Oba a všichni. A všechny. A buďte zdrávi …. 

S láskou a úctou k životu a Existenci ... Pavla C. G.

(c) Pavla C. Gondeková, únor 2021 – Článek smí být šířen, kopírován a používán pouze pro nekomerční účely,  jen v nezkrácené podobě a s uvedením autorky článku a zdroje s aktivním odkazem.

1 názor na “ŘÍDIT AUTO NESMÍ, ALE ŽIVOT NÁM ŘÍDÍ !!”

  1. Pingback: ALERGIE - aneb jsem chudák já nebo ten černý bez, co chce kvůli mé alergii mamka pokácet? ~ Pavla Cristal - Léčení na více úrovních

Diskuse uzavřena.

Přejít nahoru