JAK NA TO? Musím umět meditovat, abych mohla meditovat?

Víte, že vlastně meditujete pravidelně každý den alespoň pár minut ? Umíte to!! Jen nevíte, že je to ONO.

Co je vlastně meditace? (NUDA!!) – ne, opravdu, co to znamená meditovat? Meditace je stav vaší mysli – klidný stav vaší mysli a váš přirozený stav bytí. Nebudete tomu věřit, ale děláme to všichni. Meditujeme každý den – třeba když se začteme do knížky tak, že s hrdiny (nebo padouchy) živě prožíváme děj – jsme tam plně s nimi. Meditujeme, když zrovna „zíráme“ do …. třeba do zdi. Zíráme, nevnímáme, prostě jen jsme – nikde žádná myšlenka, jen zíráme.

 Meditujeme, když dýcháme – když si uvědomíte, že dýcháte, dýcháte vědomě. Když pozorujete svůj dech, jeho cestu do těla a ven, meditujete. Meditujete, když si dáte nohy na stůl a jen jste. MEDITOVAT znamená (pro mě) být plně v přítomnosti – třeba v těle nebo v činnosti. Být, dýchat a NIC NEDĚLAT! 

MEDITOVAT = NIC NEDĚLAT!! Líbí se vám to?  Já jsem v nicnedělání přeborník.  (mamka by souhlasila). Toto nicnedělání se stalo součástí mého dne, prostě jen jsem… a do toho nicnedělání v prostém „Jsem“ najednou přijde v duchu myšlenka, trošičku jiná, než jsme zvyklí, je tišší a přibližuje se v prázdném prostoru. Je sama, je klidná a nese s sebou pro mě informaci. Hodnotnou informaci. Nebo jen informaci o mně – ta je nejhodnotnější. A taky inspirace, pro tvoření nebo pro život. 

 

Jak mám začít meditovat ?

 

Určitě doporučuji si sednout – jak si lehnete, vaše tělo většinou usne. A vy s ním. Je spousta různých technik a taktik, jak meditovat. Jsou o tom videa i dlouhé články (jako tůten). Ale já miluji jednoduchost, v té je pro mě krása. Co nejjednodušší způsob. 

 

A ten nejrychlejší a nejpřirozenější je sledovat svůj dech. Jak vstupuje vaším nosem a prochází všemi trubkami až do plic, kde se rozprostře, posbírá všechno, co vám už neslouží (a stromy a rostliny vám za to poděkují) a zase sledujete jeho cestu zpátky ústy ven. 

 

 

A UŽ MEDITUJETE!! 

 

Dýchejte, dýchejte ... a znovu ... dýchejte!

Dýcháte jemně, jemňoulince, pomalu a vlídně. A dýcháte a sledujete … a najednou zjistíte, že máte v hlavě prázdno – může to vypadat jako prázdný bílý prostor s různými dveřmi nebo jako nic. Je to jedno. A v tom prázdnu a tichu se můžete zeptat – třeba svého Vyššího Já, svého Vyššího Vědomí na cokoliv chcete, na cokoliv – i na to, za co se opravdu, ale opravdu hodně stydíte, ale chtěli byste znát odpověď. 

V tomhle tichu a prázdnu vám najednou můžou začít chodit i inspirace k tvoření. K čemukoliv. Jste tam, v tom prázdném a tichém prostoru úplně sami – sami se sebou. A to je balzám (pro mě, pro někoho to může být děsivé – např. takový tyran, když zůstane sám se sebou, pak musí týrat jen sám sebe – humor, ale pravda to je). 

A pak si s tím můžete hrát (hraju si ráda, se slovy, s větami, s myšlenkami – a s mými syny). Můžete si zkusit, jestli dokážete udržet jen jednu jedinou myšlenku v hlavě a žádnou jinou – třeba něco krásného – třeba „Já jsem krásná bytost.“  nebo něco obyčejného „Venku svítí sluníčko.“ …. 

A když to zvládnete, můžete si hrát dál – Dokážete udržet svou mysl prázdnou? Ne? Nebojte se, je to normální. Myšlenky chodí dovnitř a zase ven. Jsou pořád v pohybu (tedy pokud ji nezachytíme, pak se nás nechce pustit). 

A tak si můžeme pomoct. Jako malá, když jsem to trénovala (asi v 10 letech, protože jako opravdu malá jsem to uměla výborně – jako všechny děti), představila jsem si, že mám v hlavě místnost s dveřmi (samozřejmě za zavřenými očima, jinak tak dobře nevidím) . Bílou chodbu a dveře – a na těch dveřích byl nápis „MYŠLENKY“. A každou myšlenku, která ke mně přišla, jsem přivítala a poslala ji za ty dveře – že ji tam čekají i další myšlenky, že je to místnost pro setkání myšlenek. A ty myšlenky tam odcházely a už se nevracely. 

Mohla jsem si kdykoliv jakoukoliv zavolat, když jsem chtěla a povídat si s ní – uměla vždycky tvořit úžasné a dramatické příběhy (a to umí všechny myšlenky dodnes, nejen ty „moje“). 

A protože já medituji opravdu hodně ráda – a hodně a ráda – vytvořila jsem pro vás – vlastně pro nás meditaci. Vlastně co vytvořila jsem – Vesmír mi poslal, já jsem přečetla osnovu a Vesmír poslal zbytek (humor, ale zase pravda)

Meditace - "Splynutí se svým Vyšším Já"

 Meditace na spojení s Vyšším Já – nádherná, bezpečná meditace, kde si jen sednete a posloucháte … a vnímáte a dýcháte … a ono se to děje – jakoby samo. 

A dějí se velké věci. Dějí se změny, které už dlouho chcete zažít a zatím to nešlo. Děje se nádherný láskyplný rozhovor s vaší duší, s vaším Vyšším Vědomím.                                    A je to tak snadné. 

 

Můžete zjistit, kdo opravdu jste. Jací ve skutečnosti jste. Jaké jsou vaše dary a jak je začít využívat. Prostě cokoliv, co posune lidstvo směrem k míru. A ten nejde zařídit jen tak (zatím historicky moc nic teda), ten se zařizuje individuálně. U sebe, každý u sebe. A jak si tak zařizujete u sebe ten krásný mír, tak záříte. A tu vaši zář uvidí ostatní, co jsou  tak straaaaašně unavení životem – a oni chtějí zářit taky!! A vzniká nádherný řetěz tvoření míru v sobě a kolem sebe. Tak se tvoří realita. A takovou realitu já chci pro své děti – a teď už taky i pro sebe. A pro svět.  

Láká vás vedená meditace „SPLYNUTÍ SE SVÝM VYŠŠÍM JÁ“?    Tak se jukněte sem: 

Chcete si přečíst víc o myšlenkách? Kde se berou a proč nám tak komplikují život? Jak to udělat, aby nám mysl / myšlenky pomáhaly a abychom my nesloužili jim?  Tak se jukněte sem: 

S láskou a úctou k životu a Existenci ... Pavla C. G.

 

 
 
 
(c) Pavla C. Gondeková, únor 2021 – Článek smí být šířen, kopírován a používán pouze pro nekomerční účely,  jen v nezkrácené podobě a s uvedením autorky článku a zdroje s aktivním odkazem.
Přejít nahoru